Viena iš didžiausių pavojaus problemų elektroninėse cigaretėse yra baterijos.

Baterijos esminis dalykas be ko neveiks elektorninės cigaretės, pradedančiūjų rinkiniuose dažniausiai būna itegruotos baterijos kurios yra apsaugotos daugeliu būdų, todėl čia reiktų jaudintis mažiausiai. Esminis dalykas yra pažengusiūjų rinkiniai kuriuose yra naudojama viena ar kelios ličio jonų baterijos. Jos gali būti skirtingų išmatavimų. Pagrindinis ir esminis dalykas yra pastovios srovės amperažas, kuris turi būti ne mažesnis nei 15A. Toks amperažas reikalingas tam, kad nebūtų įtampos šuolių, kadangi baterija nesugebanti paduoti 15 pastovių amperų gali kaisti, arba gadinti patį elektroninio modo čipą (mikroschemą).  Baterijų atžvilgiu taupyti nereiktų. Populiariausi ir geriausi modeliai yra 18650 tipo baterijų Sony VTC5; VTC5A; VTC6; LG HG2; Samsung 25R;

Kaip suprasti baterijų kodus? Paimkime populiariausią bateriją  18650 ir iškoduokime ją 18-65-0 taip būtų galima susikirstyt tuos skaičius.
18mm. – baterijos diametras
65mm. – baterijos aukštis
0 – baterija cilindro formos.

Išvada:
Pirmi du skaičiai reiškia diametrą,
sekantys du – aukštis,
paskutinis skaitmuo – forma ( 0-cilindro forma. 1-stačiakampio formos).

Taip pat neišskiriamas dalykas yra slotinis krovikiklis, kuris krauna Ličio jonų baterijas maža srove dažniausiai 0,5A, kad jos tarnautų ilgiau ir patirtų kuo mažesnį nusidėvėjimą.

Pagrindinis ir esminis dalykas yra baterijų sauga. Baterijų negalima suliesti su bet kokiais metaliniais paviršiais kadangi jų apsauga yra minimali viršuje vadinamasis insulatorius (guminis žiedelis) kuris skira pliusą nuo minuso (pliusą ir minusą baterijoje matysite paveikslėlyje žemiau).

Ličio jonų baterijos pliusas minusas

Ličio jonų baterijos pliusas minusas

Bei baterijos apvalkalas kuris skiria baterija nuo užtrumpinto kontakto. Pažeidus šį apvalkalą nedelsiant jį pakeiskite nauju. Baterijų apvalkalai dar kitaip vadinami (Wrapai), gana lengvai užmontuojami šiek tiek pašildžius buitiniu plaukų fenu ar žiebtuvėliu.
Sekanti bėda yra temperatūros skirtumai, neleiskite baterijai kaisti arba šalti, tai veikią jų talpumą bei tvirtumą. Nešiokites atsargines baterijas jiems skirtuose dėkluose. Nepalikite jų be priežiūros kraunant.

 

Ličio jonų baterijos saugus naudojimas

Ličio jonų baterijos saugus naudojimas